Menu Zamknij menu
Kontakt

Zdefiniowanie potrzeb, dopasowanie najlepszego rozwiązania technologicznego oraz wdrożenie projektu.

Innowacyjny pomysł

Celem Demica jest odblokowanie miliardów dolarów środków pieniężnych oraz wspieranie transformacji systemu finansowania kapitału obrotowego.

Firma Demica jest liderem na rynku usług związanych z dostarczaniem rozwiązań do zarządzania kapitałem obrotowym dla wielkich przedsiębiorstw i instytucji finansowych.  Przy wykorzystaniu najnowszych technologii firmie udało się stworzyć potężną, intuicyjną platformę SaaS, która łączy 500 korporacji w 35 krajach z 50 bankami na całym świecie, obracając ponad 16 mld dolarów.

Wizja firmy polega na budowie pierwszej na świecie wielofunkcyjnej platformy do zarządzania kapitałem obrotowym, która ułatwi bankom światowym udostępnianie pełnego wachlarza swoich produktów wielkim organizacjom.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym kliencie? Kliknij tutaj

Wyzwanie biznesowe

Odpowiadając na potrzeby klienta

Firmy takie jak Demica pomagają utrzymać płynność finansową oraz zwiększyć zdolność kredytową. Dla wsparcia rynku, na którym codziennie wystawia się miliony faktur spłacanych przez niezliczone struktury finansowe w ramach setek różnych banków, konieczne jest stworzenie naprawdę elastycznej platformy.

W procesie opracowywania rozwiązania tego problemu Demica zwróciła się do nas, aby nawiązać współpracę opartą na naszym doświadczeniu w budowaniu rozwiązań software’owych.

20 lat


na rynku jako wiodący dostawca rozwiązań w zakresie kapitału obrotowego

500


korporacji w 35 krajach z 50 globalnymi bankami

Dostarczone rozwiązanie

Zakres współpracy

Początkowo nasza rola polegała na zidentyfikowaniu wymagań nowej funkcjonalności oraz zaproponowaniu najlepszego rozwiązania technologicznego w ramach procesu inżynieryjnego. Stworzona przez nas infrastruktura pokazywała działanie oprogramowania przed wdrożeniem kolejnych faz projektu, krok po kroku.

Rozwój Oprogramowania

Architektura Rozwiązania

Inżynieria
Danych

Analiza
Biznesowa

Projektanci UX

Partnerstwo, które poprawiło elastyczność

Wybór Future Processing jako dostawcy był głównie umotywowany kwestiami budżetowymi, jednak w ramach współpracy Demica otrzymała coś więcej – elastyczność w działaniu. Dzięki temu, że korzystamy z metodologii Agile, w tym DSDM, zespoły pracujące nad projektem mogły stopniowo udoskonalać rozwiązanie, dostosowując je do wymagań komercyjnych Klienta, które ewoluowały w ciągu trzech lat naszej współpracy.

Wielokrotnie nagradzana platforma firmy Demica zdobyła uznanie jako lider w sektorze finansowania kapitału obrotowego, obracając 16 mld dolarów i wykazując 40% wzrostu w ciągu roku. Firma Future Processing jest dla nas cennym partnerem, który uzupełnia nasz wewnętrzny zespół technologiczny. Razem tworzymy platformę, która pomaga zrealizować naszą wizję przemiany systemu wsparcia kapitałów obrotowych. Future Processing dostarcza rozwiązania najwyższej klasy, działając zwinnie i skutecznie – ich klienci mogą liczyć na współpracę z rzetelnym i responsywnym zespołem.  

Kishore Patel
CTO, Demica
Długofalowe partnerstwo

Większa skalowalność

Dzięki ścisłej współpracy firmy Demica z naszym zespołem przygotowana platforma stała się bardziej wydajna i uzyskała lepszą architekturę, umożliwiającą przetwarzanie ponad 20 mln faktur dziennie – jej cechą charakterystyczną jest możliwość skalowania poziomego i pionowego.

Współpracując z nami, Demica nie tylko zyskała długofalowego, godnego zaufania partnera biznesowego, lecz także otrzymała dostęp do kompetencji wykraczających poza projektowanie oprogramowania. W naszym zespole znaleźli się inżynierowie bezpieczeństwa, konsultanci techniczni, inżynierowie danych oraz analitycy biznesowi.

Dzięki naszemu działaniu można było zwiększać lub zmniejszać zespół w zależności od potrzeb oraz błyskawicznie reagować na wymagania użytkowników, co pozwoliło firmie wyróżnić się na tle konkurencji na rynku kapitałów obrotowych.

Technologie

Użyte w projekcie

Dostarczamy wartość

Głowne korzyści naszej współpracy

  • bezpośrednie wsparcie firmy Demica w budowaniu platformy oraz realizacja jej wizji dotyczącej transformacji systemu finansowania kapitału obrotowego,
  • dostęp do kompetencji wykraczających poza projektowanie oprogramowania – zespół złożony m.in. z doświadczonych inżynierów bezpieczeństwa, konsultantów technicznych, inżynierów danych oraz analityków biznesowych,
  • dostęp do rzetelnych usług najwyższej jakości, które pozwoliły firmie Demica na podejmowanie bardziej dynamicznych decyzji i pomogły jej wyróżnić się na tle konkurencji na rynku kapitałów obrotowych,
  • sprawność w działaniu, która umożliwia szybkie skalowanie zespołu w zależności od zmieniających się wymagań biznesowych,
  • długofalowe partnerstwo z solidnym dostawcą rozwiązań software’owych.
Wyróżnienia

Demica zdobyła uznanie w branży i otrzymała ważne nagrody

TFG International Trade Finance Awards 2019 w kategorii the Best Supply Chain Financier

Global Finance’s Best Trade and Supply Chain Finance Awards 2019 w kategorii the Best Chain Finance Providers

RFIx Receivables Finance International Awards 2019 w kategorii the Supply Chain Technology Solution Provider of the Year

GTR Leaders in Trade Awards 2020 w kategorii the Best Fintech Disrupter

Co dalej?

Demica rozwija się na całym świecie

Nasza współpraca trwa nadal, a Demica wciąż poszerza swoje usługi na całym świecie, opracowując nowe produkty finansowe.

Zespół dopasowany do Twoich potrzeb

Zaangażuj cały zespół utalentowanych specjalistów IT oraz ekspertów z wybranych technologii.

ZESPÓŁ SPECJALISTÓW IT

© Future Processing. Wszystkie prawa zastrzeżone.