
Projektowanie i rozwój innowacyjnej i skalowalnej aplikacji, która umożliwia zawieranie i rozliczanie transakcji finansowych przy użyciu urządzeń mobilnych.
mPay S.A. jest wiodącym polskim dostawcą rozwiązań z obszaru m-płatności.
Działając na rynku od 2003 roku, mPay tworzy i rozwija innowacyjne instrumenty umożliwiające realizację transakcji finansowych za pomocą urządzeń mobilnych.
Będąc najdłużej operującym krajowym dostawcą rozwiązań dla m-płatności, mPay S.A. łączy bogate doświadczenie i wiedzę ekspercką z najnowszymi technologiami, idealnie wpisując się w bieżące trendy rynkowe, odpowiadając na oczekiwania użytkowników i wyznaczając standardy w branży.
Flagowym produktem spółki jest aplikacja mPay umożliwiająca m.in. kupowanie biletów komunikacyjnych, regulowanie należności za płatne parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid za pomocą smartfonów lub tabletów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym kliencie? Kliknij tutaj
Odpowiadając na potrzeby klienta
Aplikacja do parkowania rozwijana przez firmę mPay posiadała wiele praktycznych funkcjonalności, jednak aby umożliwić jej skalowalność i dostosować do wymagań rynku poprzez dodanie nowych funkcjonalności, konieczna była jej modernizacja.
W trosce o to, aby jak najlepiej sprostać potrzebom klientów, firma mPay zdecydowała się na współpracę z Future Processing w zakresie usługi Analizy i Projektowania, aby uzyskać dokładną analizę problemu biznesowego i propozycję rozwiązania dostosowanego do indywidualnych potrzeb mPay.
70
stron dokumentacji funkcjonalnej
2003
od tego roku mPay jest obecny na rynku
Zakres współpracy
Rozpoczęliśmy analizę, porównując aplikację mPay do aplikacji oferowanych przez konkurencję.
Warsztaty
Przeprowadziliśmy warsztaty obejmujące obszary takie jak story mapping, specyfikacje wymagań, logikę biznesową, kontrolę dostępu czy spriorytetyzowanie wymagań przy użyciu techniki MVP (Minimum Viable Product).
Wywiady
Przeprowadziliśmy także wywiady z kierowcami samochodów (potencjalnymi użytkownikami nowej aplikacji parkingowej), pracownikami Urzędu Miasta oraz pracownikami mPay z różnych działów oraz zbadaliśmy ich środowisko pracy.
Efekty naszej współpracy

Na podstawie zebranych danych dostarczyliśmy obszerną dokumentację proponowanego rozwiązania, która obejmowała:
- 70 stron dokumentacji funkcjonalnej dla aplikacji mobilnej, systemu back-end i wersji internetowej,
- listę proponowanych metod API,
- makiety aplikacji mobilnej i systemu back-end,
- notatki z każdego warsztatu i spotkania,
- szkic projektu technicznego.
Każdy $1 wydany na analizę przynosi od 10 do 100 dolarów zwrotu.
Source: Forbes
Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Future Processing. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni liczbą osób, czasem, który został nam poświęcony oraz zaangażowaniem.
W procesie współpracy poznaliśmy zalety i wady naszej aplikacji, spojrzeliśmy na nasz produkt z innej perspektywy, wygospodarowaliśmy czas, aby przemyśleć pewne rozwiązania, a Future Processing podsunęło nowe pomysły, które pomogą naszym klientom. Możemy to nazwać nowym początkiem.
Główne korzyści naszej współpracy
Główną korzyścią dla naszego klienta było to, że udało nam się zebrać całą wiedzę o obecnym systemie z różnych źródeł, wykorzystać ją do określenia problemu, a następnie, po dogłębnej analizie, zaproponować rozwiązanie.
Dokumentacja rozwiązania zapewnia wszystkie niezbędne informacje potrzebne do opracowania aplikacji z dowolnym dostawcą oprogramowania.
Oprócz umożliwienia wielu nowych funkcji, których nie ma obecny system, proponowane rozwiązanie zapewnia również korzyści niefunkcjonalne.
Aplikacja została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z bieżącymi interfejsami mPay, a także z systemami firm zewnętrznych, na przykład z firmami sprzedającymi usługi parkingowe (dostawcy nawigacji samochodowej, aplikacje bankowe itp.).
System umożliwi również skalowalność na cele dalszego jego rozwoju, biorąc pod uwagę między innymi dodatkowe wersje językowe, czy walutowe.



Użyte w projekcie
Solidna podstawa dla Twojego produktu
Zamienimy Twój pomysł w produkt, który przyniesie Ci korzyści, będzie dopasowany do potrzeb użytkowników oraz sytuacji na rynku.






