Menu Zamknij menu
Kontakt

Skuteczna aplikacja internetowa wspierająca proces zarządzania i monitorowania placów budowy, która dała firmie przewagę konkurencyjną i została doceniona na norweskim rynku.

Rozwój i ambitne cele

Solid Entreprenør AS to wielokulturowa firma budowlana zajmująca się głównie budową mieszkań – od projektu, poprzez budowę, aż po aranżację wnętrz.

Ze względu na swoje kompetencje, specjalizację i częste inspekcje Solid Entreprenør AS stał się preferowanym pracodawcą w branży.

Firma zatrudnia ponad 200 osób, z czego 70% to pracownicy polscy. Firma od kilku lat jest pod wrażeniem ich morale pracy, co spowodowało, że zaczęli szukać polskiej firmy, która zaspokoi ich potrzeby w zakresie rozwoju oprogramowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym kliencie? Kliknij tutaj

Wyzwanie biznesowe

Odpowiadając na potrzeby klienta

Solid Entreprenør korzystał dotychczas z systemu papierowych list kontrolnych przy swoich projektach budowlanych. Było to niezwykle czasochłonne i niewydajne dla osoby odpowiedzialnej za inspekcję terenu budowy.

Dlatego stwierdzono, że potrzebna jest skuteczna aplikacja sieciowa, która będzie wspomagać zarządzanie terenami budów i monitorowanie ich – aplikacja na Androida służąca do zarządzania jakością i przeznaczona dla osób pracujących bezpośrednio na placach budowy.

Firma Future Processing nie tylko wykonała prace rozwoju oprogramowania, ale także odegrała ważną rolę w zrozumieniu naszej działalności i problemów, które chcemy rozwiązać. Zaangażowanie ze strony lidera projektu i zespołu było dla nas naprawdę ważne.


Thomas Andre Magnussen

Koordynator ds. jakości, Solid Entreprenør

Dostarczone rozwiązanie

Zakres współpracy

Rozwiązanie, które tworzymy wspólnie, ułatwia codzienną pracę naszego klienta. Daje ono firmie Solid Entreprenør wyjątkową możliwość dokumentowania dostaw i historii projektów. Jest to o tyle ważne, że teraz Solid Entreprenør może oprzeć swoje działania zapobiegawcze na faktach, zamiast na założeniach.

Rozwój
Oprogramowania

Testowanie
Oprogramowania

Rozwój Aplikacji
Mobilnych

Usługi Projektowania

Nasza rola

Aplikacja intranetowa

Solid nadal pracuje nad wdrożeniem odpowiednich narzędzi do mierzenia procesów, na które oddziałuje nasza aplikacja intranetowa – Project Web 2 (PW2) – ale na pewno można już stwierdzić, że rozwiązanie opracowane przez Future Processing pozwala osiągać lepszą jakość mniejszym kosztem.

Nasz system integruje się także z infrastrukturą Solid Entreprenør – stworzyliśmy wtyczkę do Microsoft Outlook, która ułatwia pracownikom organizowanie e-maili i załączników, które są teraz zapisywane na platformie SharePoint. To znacznie poprawia wydajność pracy, a także zapewnia łatwy dostęp do informacji.

Zgłaszane poprawki do projektów są teraz przyjemnym doświadczeniem, ponieważ wiemy, że stosowanie PW2 spełni wymagania z nawiązką. Potwierdziło to kilku uczestników kontroli z obu stron, a my dostrzegamy, że pozytywne wieści o naszym systemie rozchodzą się w środowisku.

Dzięki temu nie musimy niepotrzebnie pracować nad spełnianiem dodatkowych wymogów i czujemy się pewnie przy inspektorach. Rzadko kiedy kontrole prowadzą do braku konieczności nanoszenia poprawek, ale każda kontrola przy projektach, w których poprawnie stosowany był program PW2, zakończyła się właśnie takim rezultatem.

Thomas Andre Magnussen
Koordynator ds. jakości, Solid Entreprenør
Dostarczamy wartość

Główne korzyści naszej współpracy

Dzięki naszej współpracy Solid Entreprenør jest bardziej wiarygodny, a proces rozpoznania szkody przebiega szybciej. Nasze narzędzie pomaga również poprawić kontrolę i efektywność w branży budowlanej. Solid Entreprenør może szybciej eliminować błędy i uprościć proces w fazie gwarancyjnej projektów, co sprawia, że ich codzienna praca jest łatwiejsza i bardziej wydajna.

Wprowadziliśmy metodę pozwalającą na sporządzanie i śledzenie notatek, dzięki czemu łatwiej jest kontrolować jakość, zgłaszać usterki, śledzić naprawy i przeglądać statystyki – klient w łatwy sposób może zgłosić szkodę, która jest od razu widoczna w systemie i dzięki temu może zostać naprawiona szybciej. Firma może teraz lepiej radzić sobie z rozwojem i utrzymywać standardy jakościowe, co może być powodem, dla którego są częściej wybierani przez inwestorów, ponieważ są znani jako zaufani partnerzy.

Wydaje mi się, że Future Processing bardziej zależy na naszym sukcesie niż na sprzedaniu nam nieograniczonej liczby usług doradczych. Na przykład, kiedy zastanawialiśmy się nad stworzeniem nowego modułu, Future Processing zapytała nas, czy sprawdziliśmy zamiast tego powszechnie stosowane rozwiązania, podkreślając, że opracowywanie wewnętrznego oprogramowania ma swoje wady.

Narzędzie to znacząco podniosło zainteresowanie jakością – od deski kreślarskiej przez zarządzanie projektem, produkcję i gwarancję. Daje ono nam także wyjątkową możliwość dokumentowania dostaw i historii projektów. Jest to o tyle ważne, że teraz możemy oprzeć swoje działania zapobiegawcze na faktach zamiast na założeniach. Narzędzie ułatwia także nasze procesy ogólne w fazie gwarancyjnej projektów.

Thomas Andre Magnussen
Koordynator ds. jakości, Solid Entreprenør
Future Processing
Więcej niż tworzenie oprogramowania

Osiągnięcie przewagi konkurencyjnej

Z informacji zwrotnych otrzymywanych przez Solid Entreprenør jasno wynika, że korzystanie z naszego oprogramowania jest lepsze i bardziej oszczędne niż stosowanie papierowych list kontrolnych. Możliwe było także wprowadzenie znacznych usprawnień i coraz większa liczba pracowników korzysta z programu na co dzień.

To z kolei przekłada się na częstsze zlecenia od inwestorów – ponieważ firma Solid Entreprenør znana jest jako niezawodna, od projektu aż po wykończenie. Dzięki Future Processing firma Solid Entreprenør była w stanie wprowadzić systemy, które zapewniły jej przewagę nad konkurencją i zostały docenione na rynku norweskim.

Technologie

Użyte w projekcie

Zrealizuj swoje cele biznesowe dzięki oprogramowaniu

Współpracuj z nami i zamień swój pomysł w doskonałe rozwiązanie dostosowane do potrzeb Twojej firmy.

POZNAJ NASZE USŁUGI

© Future Processing. Wszystkie prawa zastrzeżone.