Great software... because we put People first

Industry 4.0 – Inteligentne rozwiązania dla przemysłu

Czym jest Industry 4.0?

Pojęcie Industry 4.0 odnosi się do inteligentnego systemu produkcji przemysłowej – inteligentne fabryki, w których zaawansowane i wzajemnie powiązane systemy cyber-fizyczne, dzięki zastosowaniu Internetu rzeczy i systemu czujników, autonomicznie kontrolują procesy, komunikując się i współpracując zarówno ze sobą, jak i z człowiekiem.


Kim jesteśmy

Future Processing to założona w 2000 roku doświadczona firma technologiczna.

Na przestrzeni lat, zrealizowaliśmy różnorodne projekty, które pozwoliły nam lepiej poznać liczne branże i domeny. Dzięki temu mogliśmy stworzyć gamę produktów wykorzystujących takie technologie jak Biga Data, Internet Rzeczy czy wizja komputerowa.

Poza dostarczaniem gotowych do wdrożenia produktów, świadczymy także usługi związane z tworzeniem oprogramowania na zamówienie dla przemysłu.

0
lat doświadczenia
0
pracowników
0
klientów w portfolio

Nasze usługi z obszaru Industry 4.0

Zintegrowane usługi wspierające wdrożenie Industry 4.0

IoT dla Industry 4.0

Big Data dla Industry 4.0

Outsourcing usług R&D Industry 4.0

Bezpieczeństwo dla Industry 4.0

Jak możesz skorzystać dzięki Industry 4.0?

Industry 4.0 otwiera nowe możliwości nie tylko dla firm gotowych na innowacje, ale także dla ich klientów. Przedsiębiorstwa mogą skorzystać na zwiększonej skuteczności zasobów przy jednoczesnej redukcji kosztów, skróceniu czasu zamówień i wzroście produktywności, jak również na większej elastyczności w produkcji masowej. Ten drugi pozwala na szybsze dostosowywanie się do zmian na rynku i osiągnięcie lepszej jakości produktu, który jest wartościowy zarówno dla firmy, jak i jej klientów.

Future Processing pomaga biznesowi w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez Industry 4.0 dzięki swoim zespołom IT i R&D specjalizującym się w algorytmach, analizie danych, IoT, bezpieczeństwie, jak również w systemach wbudowanych.

Nasze usługi Industry 4.0 obejmują cztery kluczowe obszary: outsourcing usług R&D, Security, IoT i Big Data.

Wspieramy biznes we wdrażaniu Industry 4.0

Usługi R&D by w pełni wykorzystać możliwości Industry 4.0

By w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje Industry 4.0, niezbędni są eksperci z różnorodnych technologii. Dzięki swojej wiedzy mogą oni pomóc biznesowi zbadać, w jaki sposób zintegrować nowoczesne rozwiązania z procesami już istniejącymi w firmie. Specjaliści mogą pomóc również w przekształceniu pomysłu lub wizji w namacalny projekt.

Zalety outsourcingu usługi R&D dla Industry 4.0:

stałe wsparcie dodatkowych zespołów specjalistycznych

dostęp do umiejętności i wiedzy specjalistycznej dotychczas niedostępnych w Twojej firmie

niższe koszty wdrożenia innowacji

szybsza realizacja prac badawczo – rozwojowych

W jaki sposób możemy Ci pomóc?

Future Processing zapewni Twojej firmie specjalistów z obszaru algorytmiki, analizy danych, IoT, bezpieczeństwa oprogramowania i systemów wbudowanych, jak również analityków biznesowych i inżynierów oprogramowania biegłych w różnorodnych językach programowania. Współpracujemy z uczelniami technicznymi i ekspertami domenowymi. Nasz interdyscyplinarny zespół może odwiedzić Twoją fabrykę, by pomóc Ci zaprojektować odpowiedni proces lub wdrożyć usprawnienia.

Jesteśmy proaktywni – będziemy zadawać pytania, dostarczać sugestii i stawiać Ci wyzwanie, by osiągnąć najlepsze dla Twojego biznesu rezultaty końcowe.

Bezpieczeństwo oprogramowania dla Industry 4.0 by odpowiednio chronić Twoją firmę

By implementacja Industry 4.0 przebiegła sprawnie i efektywnie, od samego początku należy zadbać o bezpieczeństwo procesu. Szkody poczynione przez hakerów w firmach korzystających z cyber-fizycznych systemów mogą być poważniejsze niż w przypadku tradycyjnych systemów cyfrowych.

Korzyści z usług Security dla Industry 4.0

Wdrożenie Industry 4.0 z dbałością o bezpieczeństwo danych i infrastruktury

Możliwość dopasowania procedur bezpieczeństwa do wymogów i standardów jakości

Wsparcie firmowej strategii ograniczania ryzyka

Pomaga stworzyć Politykę Bezpieczeństwa lub dostosować obecną politykę do procesów wdrożonych w trakcie transformacji

Pozwala dowiedzieć się o zagrożeniach, które pojawiają się wraz z rozwojem nowych technologii

Chroni wizerunek firmy poprzez zapobieganie incydentom bezpieczeństwa i naruszeniom bezpieczeństwa danych

Lepsza ochrona wszystkich komponentów inteligentnych fabryk

Minimalizowanie ryzyka przestoju w produkcji dzięki lepszej ochronie przed zagrożeniami

W jaki sposób możemy Ci pomóc?

Future Processing może pochwalić się zespołem doświadczonych inżynierów ds. bezpieczeństwa, którzy skutecznie wykrywają słabe punkty w systemach zabezpieczeń tworzonego oprogramowania.

Nasi specjaliści nie tylko zapewniają lepszą jakość oprogramowania, ale także mogą pomóc przy projektowaniu architektury bezpieczeństwa i testowaniu, audycie kodów źródłowych, ocenie podatności systemu, testach penetracyjnych aplikacji webowych etc. Jesteśmy elastyczni w kwestii modelu współpracy – nasi eksperci mogą służyć wsparciem w dowolnym momencie realizacji projektu. Zaleca się jednak zadbanie o bezpieczeństwo już w momencie rozpoczęcia transformacji. Pracujemy zgodnie z normami MS SDL i OWASP SDLC by zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Nasze Certyfikaty:

  • Offensive Security Certified Professional (OSCP)
  • Certified Ethical Hacker
  • Fortinet Certified Network Security Associate (FCNSA)
  • Fortinet Certified Network Security Professional (FCNSP)
  • Cisco Certified Design Professional (CCDP)

Internet Rzeczy (ang. Internet of Things – IoT) w Industry 4.0 – rozwija i wspiera sieć połączeń w Twoim środowisku

Wierzymy, że przejście do Industry 4.0 jest nieuniknione i systemy cyber-fizyczne (systemy komputerowe z wbudowanym oprogramowaniem) są istotnym elementem tej transformacji. Technologie bazujące na dostępie do Internetu i Internet Rzeczy (IoT) nabierają znaczenie w przemyśle, m.in. w produkcji, jak również poza nim. Chcąc utrzymać konkurencyjność i zachęcić interesariuszy, przedsiębiorstwa muszą dostosować swoje procesy do nowoczesnych trendów.

Korzyści z usług IoT dla Industry 4.0

wdrożenie Industry 4.0, dzięki któremu możliwe jest skuteczne pozyskiwanie wartościowych danych z sensorów oraz innych urządzeń z dostępem do Internetu

pomoc w dopasowywaniu procesów według danych zebranych z inteligentnych urządzeń, wyposażonych w sensory

pomoc w optymalizacji i integracji inteligentnych urządzeń

opieka nad w pełni połączonym środowiskiem IoT

W jaki sposób możemy Ci pomóc?

logo_fp_instruments

Future Processing ma bogate doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu wbudowanego oprogramowania i systemów. Nasza spółka córka, FP Instruments, , projektuje urządzenia i produkuje komponenty elektroniczne.

To, co wyróżnia nas na tle konkurencji, to umiejętność zbierania danych z czujników wytwarzanych przez wielu producentów, dzięki czemu nie jesteś skazany na jedno oprogramowanie w przypadku, gdy nie spełnia ono Twoich oczekiwań.

Poza zaoferowaniem wyspecjalizowanych zasobów i wiedzy specjalistycznej w zakresie systemów wbudowanych, możemy także wspomóc przedsiębiorstwo na każdym etapie wdrażania technologii IoT. Zapewniamy też kompleksową obsługę dla środowisk IoT – od tworzenia oprogramowania i komponentów, przez integrację z innymi systemami, po optymalizację.

Usługi BIG DATA dla Industry 4.0 pomogą Ci zrozumieć Twoje dane

Ilość cyfrowych danych gwałtownie wzrosła w ostatnich latach, zwłaszcza w wyniku pojawienia się technologii IoT. W najbliższej przyszłości większość danych nie będzie pochodziła od ludzi, lecz od inteligentnych urządzeń.

Zastosowanie Industry 4.0 będzie wymagało dużych umiejętności w zakresie gromadzenia i analizowania ogromnych ilości danych dostarczanych przez inteligentne urządzenia, tak by móc wykorzystać je przy podejmowaniu decyzji.

Decyzje oparte na dokładnych danych, zebranych w czasie rzeczywistym przyczynia się do ulepszania systemów, procesów i produktów. Pełne wykorzystanie potencjału danych pozwoli firmom na znaczące oszczędności i optymalizację procesów operacyjnych.

Korzyści płynące z usług Big Data dla Industry 4.0

możliwość tworzenia i utrzymywania infrastruktury baz danych Big Data i przetwarzania danych w czasie rzeczywistym

wspieranie procesu przepływu danych między oprogramowaniem, a sprzętem

pomoc w zakresie wydobywania danych (Data Mining) w celu pozyskania informacji, które trudno byłoby zdobyć człowiekowi

pomoc w integracji i pogłębiona analiza danych pochodzących z wielu źródeł w celu wsparcia świadomego procesu decyzyjnego

W jaki sposób możemy Ci pomóc?

Future Processing może zaoferować zespoły specjalistów w takich obszarach jak rozwiązania Big Data, algorytmy i analiza danych, którzy posiadają doświadczenie w realizacji projektów dla przemysłu.

Jeżeli obszar Twojej działalności jest nietypowy, szybko zdobędziemy odpowiednią wiedzę domenową w tym zakresie i przeprowadzimy warsztaty z Twoim zespołem by zaproponować właściwe rozwiązanie Industry 4.0 oparte na technologii Big Data.

Poza wdrożeniem rozwiązania oferujemy dodatkowo analizę danych, dopasowaną do klienta i raportowanie w czasie rzeczywistym, by pomóc Twojej firmie osiągnąć maksymalne korzyści z realizowanych projektów.

Możemy wspomóc wdrożenie Industry 4.0 poprzez stworzenie następujących rozwiązań:


Systemy do zarządzania energią

Monitoring i optymalizacja maszyn

Konserwacja prewencyjna maszyn

Wizualizacja danych produkcyjnych

Systemy i rozwiązania wbudowane

Monitoring i analiza środowiska

software company contact

Skontaktuj się z nami

Jeśli potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu Industry 4.0 w swojej organizacji – skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

Oni już nam zaufali. Ty też zostań naszym Klientem

Cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj.